Salvează căutarea Adaugă anunț
Vei fi notificat de câte ori:

Trimite unui prieten

Trimite

5 Cam-Dumbravita-Central-170 MP-P+1-345 MP Teren-Mobilat Complet-310.000 Euro !

310 000 EUR negociabil 1824 EUR/m2
Valabil din 3/10/2025 4:39:42 PM
Specificații
Clasa energetica
A
Suprafata utila
170 m2
Suprafata terenului
345 m2
Numar camere
Suprafata construita
190 m2
Numar bai
3
Anul constructiei
2017
Stadiul constructiei
Finalizat
Incalzire
centrala proprie
Numar niveluri
1
Locuri parcare
4
Structura de rezistenta
caramida
Invelitoare acoperis
Tigla
Numar bucatarii
1
Numar balcoane
2
Numar terase
1
Suprafata terase
20 m2
Numar fronturi
1
Front stradal
12
Destinatie
Rezidential
Amenajare strazi
Asfaltate, Iluminat stradal, Mijloace de transport in comun
Utilitati generale
Apa, Canalizare, CATV, Curent, Gaz, Telefon
Sistem incalzire
Calorifere, Centrala imobil, Centrala proprie
Climatizare
Aer conditionat
Acces internet
Fibra optica, Wireless
Stare interior
Buna
Ferestre cu geam termopan
PVC
Usa intrare
PVC
Izolatii termice
Bloc izolat termic, Exterior
Podele
Gresie, Parchet
Usi interior
Lemn
Pereti
Faianta, Vopsea lavabila
Alte spatii utile
Debara
Bucatarie
Mobilata, Utilata
Contorizare
Apometre, Contor caldura, Contor gaz
Mobilat
Complet, Lux
Electrocasnice
Aragaz, Cuptor cu microunde, Frigider, Hota, Masina de spalat rufe, Masina de spalat vase, TV
Diverse
Scara interioara, Senzor de fum
Dotari imobil
Acoperis, Curte, Interfon
Servicii imobil
Administrare
Descriere
CGC Invest & Construct Real Estate va propune spre vanzare in exclusivitate un duplex cu 5 camere, acesta este decomandat si situat in localitatea Dumbravita, pe strada Phoenix, vis a vis de scoala privata Babel. Este asezat central, la o distanta de 7 minute Centrul Comercial Iulius Town, respectiv la 12 minute fata de alte puncte importante ale orasului cum ar fi Centrul orasului Timisoara, Facultatea de Medicina Timisoara, 15 minute de Universitatea Politehnica Timișoara

Casa este pretabila atat pentru investitie, cat si ca locuinta personala. Avand in vedere pozitia excelenta a casei, se poate obtine o chirie lunara cuprinsa intre 900- 1000 de Euro.

In apropriere se afla magazine, restaurante, parcuri, banci, farmacii, piata, sali de fitness, mijloace de transport,etc.

Constructia a fost finalizata in cursul anului 2017, aceasta se prezinta in perfecta stare, nu sunt urme de igrasie, inundatii sau pereti crapati.

Casa este construita pe parter + etaj cu acces in pod, acesta este anvelopata ( izolat termic cu polistiren de 10 cm ), astfel vara se mentine racoare, iar iarna caldura. Cheltuielile fiind extrem de mici.

Toata constructia casei este pe structura de beton ( Stalpi, centuri, grinzi), peretii interiori, cat si cei exteriori sunt construiti din caramida Porotherm de 25 de cm. Podul este izolat in totalitate cu vata minerala bazaltica de 20 cm, iar acoperisul este din tigla de beton Bramac.

Imobilul este inscris in cartea funciara si este liber de sarcinii, se poate vinde oricand.

Suprafata casei se desfasoara pe 170 de mp utili, la care se adauga o terasa acoperita cu o suprafata de 20 mp si o anexa ( Spatiu de depozitarere ) de 10 mp. Aceasta detine un teren de 345 de mp si un front stradal de 12 m.

Casa beneficiaza de 4 locuri de parcare, poarta de acces in curte si curte amenajata pe toata suprafata terenului.

Casa este decomandata si structurata astfel :

Parter : Hol acces, Dormitor 1 ( Birou ), Casa scarii, Baie cu cabina de dus, Living cu dining open - space cu bucatarie avand acces spre terasa, Spatiu Tehnic cu centrala termica, Debara (Spatiu depozitare )

Etaj : Hol, Dormitor 1 cu balcon frantuzesc si acces in dressing, Dormitor 2 cu balcon si acces in dressing, Dormitor 3 cu balcon, Dressing propriu si baie proprie, Baie cu cada, wc si bideu.

Incalzirea apartamentului se efectueaza prin centrala termica prin condesare cu termostat, sunt instalate calorife noi, inclusiv in baie.

Imobilul este racordat la toate utilitatile ( Gaz, Curent, Apa, Canalizare, Fibra Optica ).

Imobiliul beneficiaza de spatiu de depozitare in pod pe toata suprafata. Accesul in pod se realizeaza prin cadru unei scari interioare retractabile de la etaj aflata in hol.

In camera tehnica se afla centrala termica si masina de spalat rufe

Casa dispune de sistem de supraveghere video pe toata suprafata

Toata curtea este pavata si irigata datorita aspersoarelor. Gardul din curte este iluminat.

In terasa este amenajata o bucatarie de vara, mobilata si utilata complet. De asemenea este amenjata si partea de barbeque ( Gratar, Cuptor pe lemne, Chiuveta, Plat de lucru )

Imobilul se vinde mobilat si utilat complet, incluzand astfel urmatoarele:

- Living : Mobilier living, Semineu pe lemne incastrat, Aer conditionat, Canapea extensibila, Masuta cu 6 scaune
- Bucatarie : Mobila Bucatarie ( executata pe comanda ), electrocasnice ( Frigider, plita incorporabila, Hota, Cuptor incorporabil, Masina de spalat rufe, Masina de spalat vase ), Centrala termica
- Dormitor 1 : Pat dublu cu saltea, Biblioteca carti, Birou, Tv,
- Dormitor 2 : Pat dublu cu saltea, 2 noptiere, Mobilier dormitor, Tv,
- Dormitor 3 : Pat dublu cu saltea, noptiera
- Dormitor 4 sau Birou :Canapea, Biblioteca, Dulap de depozitare
- Dressing : Mobilier executat la comanda
- Baie : Mobilier baie, Cada Cabina de dus
- Hol : Cuier, pantofar, Dulapuri de depozitare

Acesta detine urmatoarele dotari :

- Usa de termopan la intrare,
- Instalatie noua electrica ( Panou electric, circuit electric, prize si intrerupatoare, )
- Instalatie sanitara noua baie si bucatarie
- Centrala termica pe condensare cu termostat pentru reglarea temperaturii,
- Incalzire calarifere pe toata suprafata
- Geamuri termopane cu pervaze
- Wireless si fibra optica,
- Gresie si faianta in Baii, Bucatarie, Balcoane si Terasa Living, Casa scari si Terasa
- Mobilier si dus cu sticla in baie
- Parchet cu nuanta de castan in cele patru Dormitoare, Dressing, Living, Hol
- Usi interioare de lemn cu nuanta de castan

La constructia imobilului, s-au folosit materiale de inalta calitate, atat pe partea de ridicare a cladirii cat si pe partea exterioara. Se pot oferii la cererea clientului poze din timpul constructiei, cat si documente ce atesta construirea casei.

Pret: 310.000 Euro ! Negociabil !

Se accepta orice credit ! ( Credit Noua Casa, Credit Ipotecar, Credit Nevoi personale )
Romimo_1741618180
Raportează
Fă ofertă

Anunțuri recomandate

Contactează vânzătorul
Pentru a reduce riscul mesajelor de tip spam, adresele de email nu sunt permise in mesagerie.
Caractere rămase: 3000
Adaugă fișier
? Fișiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt, avi, mp4, heic, heif, cu o mărime maximă de 10Mb.
Ați atins limita de mesaje trimise pe zi
Pentru a putea trimite mai multe mesaje, accesați abonamentul VIP
Accesează abonamentul VIP
×
Anunțul a fost adăugat la favorite de tine și alți utilizatori
Devino membru VIP și vei fi notificat imediat ce scade prețul anunțului tău favorit
Accesează abonamentul VIP
×
Anunțul a fost șters de la favorite!

Ai atins limita pentru mesaje noi.

Pentru siguranța ta și a celorlalți utilizatori, confirmă numărul de telefon pentru a continua.

Validează telefonul
;